Kool võttis osa Teadlaste Öö festivali tegevustest

24.-28. septembrini toimusid Valga Gümnaasiumis Teadlaste Öö festivali tegevused. Kool seadis endale sel aastal festivali teemaks „Siin ei ole kala või on?“ Nädal lõpetati Valga linna 9. klasside õpilastele suunatud karjääripäevaga, mis kandis teemat „Päev teadlasena“.

Päeva jooksul lahendati teaduslikke ülesandeid: ehitati pabertorni ja liiva kandev tanker, pandi kokku tangrampuslet ning selgitati välja, kui suurt raskust kannab kontoripaber. Valga Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Kevin Koik tutvustas üheksandikele FLEX programmi ning jagas muljeid enda vahetusaastast Ameerikas.

Muuhulgas olid töötubadega külas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid ja õppejõud. Tehti erievaid tegevusi: punseldati vanal tehnoloogial ehteid, põimiti lõngast võtmehoidjaid, mängiti tegevusmänge ning osaleti muusikalises loengus „Etno-futu helid ja kõlad”.

Valga Gümnaasiumi töötajate juhendamisel toimusid õpilastele „Vee puhastamise“, „LED- taskulambi valmistamise“ ja „Mullimaailma“ töötoad.

Tegevuste elluviimisele aitasid kaasa TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, SA Teaduskeskus AHHAA ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.