Kiirtestimine koolides

Muudetud 31.01.2022

Selleks, et pidurdada koolikollete teket ning avastada nakatunud kiirelt, algas üldhariduskoolides 1. novembrist 2021 1.-12. klassi õpilaste, õpetajate ja teiste koolitöötajate kiirtestimine.

Alates jaanuarist on omikroni leviku tõttu soovitav testida kogu kooliperet võimalusel kaks korda nädalas. 

Positiivse kiirtesti testitulemuse saanud õpilane läheb koju ja vanem broneerib aja perearsti kaudu PCR-testimisele.

Juhul kui vanem ei nõustu oma lapse testimisega, tuleb tal sellest kooli teavitada, nõustumise korral lapsevanemal midagi teha ei tule. Kui lapsevanem testimiseks luba ei anna, siis vaatamata sellele, saab haigustunnusteta laps koolis kontaktõppes jätkata.

Positiivse kiirtesti korral PCR-testile aja broneerimine

  • Kui õpilase kiirtest on positiivne – lapsevanem/õpilane helistab PCR testile saatekirja saamiseks perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220. Seejärel saab aja broneerida veebilehel või testimise kõnekeskuses telefonil 646 4848. NB! Tegemist ei ole infotelefoniga, sealt saab ainult aega broneerida. 
  • Kui vaktsineerimata/põdemata õpilane on saanud lähikontaktseks õppeasutuses, huvitegevuses või noorsootöös, tuleb tal minna koju ja lähikontaktist 5. päeval teha kiirtest. Kui see on negatiivne saab jätkata koolis, huvitegevuses ja noorsootöös osalemist. Kui kiirtesti ei tehta, tuleb 7 päeva olla karantiinis. 

  • Kui õpilane haigestub – helista perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220.

 

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium (https://www.hm.ee/et/tegevused/koroona/kiirtestimine-koolides)