Riigigümnaasiumite vaheline maratonsari

16. jaanuaril kell 16.15 toimub Kagu-Eesti riigigümnaasiumite vaheline teaduslahing. Tegu on viktoriinilaadse võistlusega, milles on lähtutud teadusest, teadlaste saavutustest ning teadusest Eestis. Iga kool (Valga, Võru, Põlva) saab võistluses osa võtta enda koolis. Võru Gümnaasiumi noored, kes tegevust korraldavad, leiavad tee koolidesse, juhendades ja viies läbi võistlust.

Tegu on järjekorras teise koolidevahelise sündmusega. Nimelt on Kagu-Eesti riigigümnaasiumite õpilasesindused korraldamas koolidevahelist võistluste maratoni nimega Kagu lahing. Maraton näeb välja selline, et õppeaasta jooksul saavad kolme kooli (Valga, Võru ja Põlva) õpilasesinduse noored korraldada võistlustegevusi (sh paika panna reeglid ja levitada koolide vahel infot), mille põhjal selgub õppeaasta lõpus võitjakool. Kõike seda seetõttu, et omavahel paremini tuttavaks saada.

Eelmise aastanumbri sees toimus Põlva Mesikäpa hallis Põlva Gümnaasiumi poolt korraldatud spordivõistlus, kus võeti mõõtu erinevatel aladel nagu saalihoki, korvpall, võrkpall, lauatennis, male ja WildEst.

6. jaanuarist 4. veebruarini korraldab Valga Gümnaasium kunstilahingut, mis on fokusseeritud fotograafiale. Korraldatav fotokonkurss on veebipõhine ning kannab teemat „Eestlane olla on uhke ja hää“.

8. märtsil on Valga Gümnaasium korraldamas laululahingut.

10. aprillil on Võru Gümnaasium korraldamas tantsulahingut.

14. mail on Põlva Gümnaasium korraldamas digilahingut.