Tunnustamine

TUNNUSTAMINE ÕA 2023/2024

MAI 2024

VALGAMAA MINI- JA ÕPILASFIRMADE VÕISTLUS "NUPP NOKIB"

Õpilasfirma StepShine, mis toodab valgete jalatsite puhastuskomplekte, saavutas I koha.

Õpilasfirmasse kuuluvad Sofja Barinova (11m), Darina Slavikovski (11m) ja Karina Iljin (11m).

Õpilasfirma juhendaja on majandus- ja ettevõtlusõpetaja, Triin Roo.

 

ÜLERIIGILINE TÕLKEVÕISTLUS

III koht: 

  • Vera Võlegžanina (11.r)

Juhendaja: saksa keele õpetaja, Agnes Malleus

 

APRILL 2024

VALGAMAA KOOLINOORTE MEISTRIVÕISTLUSED MURDMAAJOOKSUS

  • I koht 500 m jooksus: Käroli Kõvask (12r)
  • I koht 3000 m jooksus: Roman Tanin (11s)
  • II koht 500 m jooksus: Elis-Marie Eglit (12r)
  • II koht 1000 m jooksus: Tristen Koop (10m)

Juhendajad: kehalise kasvatuse õpetajad, Anneli Taul ja Riho Meri

 

RIIGIKOOLIDE ETTEVÕTLIKUD 2024

Õpilasfirma StepShine, mis toodab valgete jalatsite puhastuskomplekte. Õpilasfirmasse kuuluvad Sofja Barinova (11m), Darina Slavikovski (11m) ja Karina Iljin (11m).

StepShine sai tunnustatud kui:

  • parim toode/teenus - II koht;
  • õpilas- ja minifirmade lemmik;
  • parimad sotsiaalmeedias.

Õpilasfirma juhendaja on majandus- ja ettevõtlusõpetaja, Triin Roo.

 

RMK METSAVIKTORIIN 2024

Valga Gümnaasiumi noored osalesid taaskord edukalt RMK Metsaviktoriinil!

9.-12. klasside arvestuses mahtusid esimese üheksa võistkonna hulka kolm klassirühma:

  • 10. r klass
  • 11. m/s klass
  • 11. h/r klass

Õpilasi juhendas õpetaja Jaan Uudelt, kes on Metsaviktoriini eestvedaja Valga Gümnaasiumis.

 

MÄRTS 2024

MAJANDUSOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 07.03.2024

Majandusolümpiaadi esikolmik moodustus Valga Gümnaasiumi õpilastest:

1. koht MIKK SÜSTA (10. r) - kutsutud lõppvooru

2. koht MARJANA KÜBARSEPP (11. m)

3. koht MARTEN KAUR (12. m)

Õpilasi juhendas õpetaja Triin Roo.

 

VEEBRUAR 2024

AJALOO-OLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 16.02.2024

Gümnaasiumiastme ajaloo-olümpiaadil saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased:

Teema "Katoliku kirik":

1. koht KARINA ILJIN (11. m) - kutsutud lõppvooru

2. koht DAVID BÕSTROV (10. s) - kutsutud lõppvooru

3. koht SIGRID LINDOJA (12. m)

Teema "Eesti ajalugu":

1. koht SIVERT RAIDE (11. r) - kutsutud lõppvooru

Teema "XX sajand":

1. koht HENRI TAMM (12. r) - kutsutud lõppvooru

2. koht MATTIAS SÄRE (10. m)

Õpilasi juhendas õpetaja Jaan Uudelt.

 

GEOGRAAFIAOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 13.02.2024

Valga Gümnaasiumi 12. reaalsuuna õpilane Henri Tamm saavutas geograafiaolümpiaadi piirkonnavoorus 3. koha. 

Õpilast juhendas õpetaja Piret Markson.

 

KUNSTIOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 10.02.2024

Kunstiolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Valgamaal gümnaasiumiastme arvestuses 1. koha 11. humanitaasruuna õpilane MAIA-MARIT RIIT, õpilast juhendas õpetaja Gerta Vister. Maia-Marit on kutsutud olümpiaadi lõppvooru.

 

FÜÜSIKAOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 09.02.2024

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavooru tulemused:

11. klass:

1. koht EKE EGOR (11. r) - kutsutud lõppvooru

2. koht SIVERT RAIDE (11. r)

12. klass:

1. koht ENARI RENEE KASE (12. r)

Õpilasi juhendas õpetaja Katrin Timakova.

 

KEEMIAOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 07.02.2024

Keemiaolümpiaadi piirkonnavooru tulemused:

10. klass:

1. koht JACKSON ANDRES OLSEN (10. r)

2. koht ELINA KORTEL (10. r)

3. koht VLADIMIR KACHAN (10. r)

12. klass:

1. koht ENARI RENEE KASE (12. r)

Õpilasi juhendas õpetaja Varje Schmidt.

 

EESTI KIRJANDUSE VÕISTLUSE RÄNDAJA TULEMUSED - 01.02.2024

Eesti kirjanduse võistluse Rändaja eelvoorus osales meie koolist kaks võistkonda.
11.-12. klasside arvestuses said kutse lõppvooru Kadri Rätsepp, Melani Aasma ja Gerda Afanasjeva.

Õpilasi juhendas eesti keele ja kirjanduse õpetaja Varje Schmidt.

 

JAANUAR 2024

MATEMAATIKAOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 31.01.2024

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased gümnaasiumiastme arvestuses järgmised tulemused:

10. klass:

1. koht VLADIMIR KACHAN (10. r)

2.-4. koht ANNA KUNAVITŠ (10. r)

2.-4. koht JACKSON ANDRES OLSEN (10. r)

11. klass:

1. koht EKE EGOR (11. r)

2. koht YULIIA KAMINSKA (11. r)

3.-5. koht SIVERT RAIDE (11. r)

3.-5. koht VERA VÕLEGŽANINA (11. r)

3.-5. koht MAARJA KURVITS (11. r)

12. klass:

1. koht ENARI RENEE KASE (12. r)

2. koht EMMA HANSSON (12. r)

Õpilasi juhendas õpetaja Hille-Made Varul

 

EMAKEELEOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 26.01.2024

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus 11.-12. klasside õpilaste arvestuses saavutas:

1. koha ENARI RENEE KASE (12. r)

3. koha GERDA AFANASJEVA (11. r)

Õpilasi juhendas õpetaja Varje Schmidt.

 

BIOLOOGIAOLÜMPIAADI PIIRKONNAVOORU TULEMUSED - 19.01.2024

Meie kooli õpilased saavutasid bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus silmapaistvaid tulemusi. 

2.-3. koht ANABEL CARMEN KÜTT (12. r)

2.-3. koht MIKK SÜSTA (10. r)

4.-6. koht SANNIJA VEICMANE (11. r)

4.-6. koht VERA VÕLEGŽANINA (11. r)

Õpilasi juhendas õpetaja Lisel Helbrodt.

 

VALGA GÜMNAASIUMI 105. SÜNNIPÄEV - 11.01.2024

Valga Gümnaasiumi sünnipäeval, 11. jaanuaril tänasime ja tunnustasime 2023. aasta tublisid, toetavaid, andekaid ja aktiivseid koolipere liikmed.

Tunnustused anti üle kaheksas kategoorias:

Aasta eeskuju 2023

11.r klassi õpilane Sivert Raide

raamatukogu hoidja Kaja Mölder

Aasta liikuja 2023

11.s klassi õpilane Roman Tanin

eesti keele ja kirjanduse õpetaja Varje Schmidt

Aasta keskkonnasõber 2023

11.r klassi õpilane Katri Trompe

karjääri- ja projektijuht Pille Olesk

Aasta särasilm 2023

12.r klassi õpilane Lisette Lee

haldusjuht-administraator Siret Jallai

Aasta sõber 2023

10.r klassi õpilane Mikk Süsta

õppenõustaja Irja Kängsepp

Aasta tera 2023

12.r klassi õpilane Henri Tamm

füüsika õpetaja Katrin Timakova

Aasta loomerõõm 2023

11.h klassi õpilane Kadri Rätsepp

muusikaloo õpetaja Reet Laanoja

Carpe Diem 2023

12.r klassi õpilane Anabel Carmen Kütt

direktor Andrus Murumaa

 

TÄNUÜRITUS "VALGAMAA TÄNAB!" - 11.01.2024

Aasta noor 2023

11.r klassi õpilane Sivert Raide

Valgamaa aasta noorte omaalgatus 2023

Valga valla noortevolikogu oma teemaõhtutega

(Õpilased Ander Alliksaar, Eke Egor, Emma Hansson, Helina Saega, Kadri Rätsepp, Kristella Sikk, Lisette Lee, Martin Väljur, Mirell Murumaa ja Sivert Raide)

Valgamaa spordisündmus 2023

Valga-Valka-Smiltene noorte kergejõustiklaste võistlus

(Koolitöötajad Anneli Taul ja Riho Meri)

Valgamaa tervise tegu 2023

Vaimse tervise konverents ja Lions Club Valga Säde

(Koolitöötajad Varje Schmidt, Pille Olesk ja Triin Roo)

 

Aasta noor 2023 nominent: 12.r klassi õpilane Kristella Sikk

Aasta noortesõber 2023 nominent: õppejuht Triinu Ugur

Valgamaa aasta noorte omaalgatus 2023 nominent: Jalgratta matk Hiiumaale (11.r klassi õpilane Eke Egor)

Vanuseklass Poisid U18 spordis 2023 nominent: 10.s klassi õpilane Sven Saarmann

​Vanuseklass Noormehed U20 spordis 2023 nominent: 11.s klassi õpilane Roman Tanin

Valgamaa noortetreener 2023 nominent: kehalise kasvatuse õpetaja Anneli Taul

 

SEPTEMBER 2023

VALGAMAA AASTA ÕPETAJA 2023 KONKURSS

Aasta gümnaasiumiõpetaja 2023

füüsikaõpetaja Katrin Timakova

Aasta õpetaja 2023

füüsikaõpetaja Katrin Timakova