APRILL 2018

  • Etluskonkursil II koht

XXX Juhan ja Jakob Liivi ning J. Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud koolinoorte etlusvõistluse Valgamaa voorul saavutas meie kooli 10. klassi õpilane Janne Hunt  II koha.
Juhendaja Varje Schmidt

MÄRTS 2018

  • Valga Gümnaasiumi huvijuht Egle Kõvask on 29. märtsi seisuga Noorsootöötaja tase 6 kutse omanik.
  • Vabariiklikul bioloogiaolümpiaadil äramärkimine žürii poolt

12. klassi õpilane Natalija Golubenko osaleb vabariiklikul bioloogiaolümpiaadil, pälvides TÜ MRI eriauhinna positiivsuse ja nutikuse eest. Juhendaja Lisel Helbrodt.

  • Piirkondlikul majandusolümpiaadil saavutas Valga Gümnaasiumi õpilane:

10.-12. klasside arvestuses III koha Joel Raidve (10.r klass), juhendaja Birgit Tuulemets.

  • Maakondlikul inglise keele olümpiaadil saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased:

10. klasside arvestus:

I-II koht Joel Raidve (10r), juhendaja õpetaja Helen Teinfeldt
III koht Tambet Kuus (10r), juhendaja õpetaja Helen Teinfeldt

11. klasside arvestus

I-II koht Marek Vodi (11r), juhendaja õpetaja Helen Teinfeldt
III – 4. koht Hõbe-Heli Ahk (11h), juhendaja õpetaja Marta Edite Ozola
III – 4. koht Virgo Park (11r), juhendaja õpetaja Helen Teinfeldt

12. klasside arvestus:

III koht Anna-Liisa Hannus (12r), juhendaja õpetaja Marta Edite Ozola

  • Eesti  MV Kreeka – Rooma maadluses 

Eesti meistriks tuli (kehakaalus kuni 110 kg) Uku Laik, treener Evo Saar.

  • Teadusvõistluse “Nupp nokib” II koht

Valga Gümnaasiumi võistkond koosseisus Virgo Park, Marek Vodi, Sandra Vaikla, Taimar Kaup ja Reivo Reidla saavutasid Tartu Tamme Gümnaasiumis toimunud teadusvõistlusel “Nupp nokib” teise koha.

VEEBRUAR 2018

  •  Üle-eestiline gümnaasiumiõpilaste tõlkevõistlus

Elvas toimunud üle-eestilisel gümnaasiumiõpilaste tõlkevõistlusel saavutas Valga Gümnaasiumi õpilane Anna-Liisa Hannus inglise keeles I koha.

  • Valgamaa koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis

Valga Gümnaasiumi/Valga Põhikooli ühisvõistkond saavutas II koha.

Meie kooli esindasid: Beryt Paidra, Madli Kuus, Linda Balodis, Karina Krivova.

  • Maakondlikul ajaloo-olümpiaadil saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased:

Teema “Eesti ajalugu: Eesti 1917-1945”

I koha Natalija Golubenko (12. r klass), juhendaja Jaan Uudelt. Natalija kutsuti ka ajalooolümpiaadi lõppvooru.

Teema “Lähiajalugu ja Eesti ajalugu: I maailmasõda”

III koha Karel Kullamaa (10. s klass), juhendaja Jaan Uudelt

  • Maakondlikul matemaatikaolümpiaadil saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased:

10. klasside arvestuses:

III koht Anete Püvi (10. r klass), juhendaja Ester Talu

11. klasside arvestuses:

I koht Karoliina Männiste (11. r klass), juhendaja Hille-Made Varul

II koht Virgo Park (11. r klass), juhendaja Hille-Made Varul

III koht Vjatšeslav Stiba (11. r klass), juhendaja Tatjana Fjodorova

12. klasside arvestuses:

II koht Aljona Kritševskaja (12. r klass), juhendaja Hille-Made Varul

  • Maakondlikul bioloogiaolümpiaadil saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased:

11. klasside arvestuses III koht Kaileen Rei (11. h klass), juhendaja Lisel Helbrodt

12. klasside arvestuses II koht Natalija Golubenko (12. r klass), juhendaja Lisel Helbrodt. Natalija kutsuti ka bioloogiaolümpiaadi lõppvooru.

JAANUAR 2018

  • Maakondlikul emakeeleolümpiaadil saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased 11.-12. klasside arvestuses:

I koht Sandra Vaikla (11. h klass), juhendaja Piret Koorep. Sandra kutsuti ka emakeeleolümpiaadi lõppvooru.

II koht Beryt Paidra (11. r klass), juhendaja Varje Schmidt

III koht Kaileen Rei (11. h klass), juhendaja Piret Koorep

  • Maakondlikul keemiaolümpiaadil saavutasid Valga Gümnaasiumi õpilased:

11. klasside arvestuses II koht Virgo Park (11. r klass), juhendaja Piret Markson

12. klasside arvestuses II koht Natalija Golubenko (12. r klass), juhendaja Piret Markson

12. klasside arvestuses III koht Janar Keit Jaakson (12. m klass), juhendaja Piret Markson

  • Valgamaa luulevõistluse “Luuleprõmm” I koht 10.-12. klasside arvestuses

Valga Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Janne Hunt saavutas maakondlikul omaloomingu luulevõistlusel “Luuleprõmm” 16-19aastaste vanuseastmes I koha.

  • Valga Gümnaasiumi õpilasesindus – Eestimaa Aasta õpilasesinduse nominent

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega tunnustab üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid, isikuid ja organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, valdkonda edendanud, algatanud uusi tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil. Valga Gümnaasiumi juhtkond esitas vabariiklikule konkursile Aasta õpilasesinduse nominendiks Valga Gümnaasiumi õpilasesinduse.

  • Riigikohtu kaasuskonkursi I koht 12. klasside arvestuses

Valga Gümnaasiumi 12. reaalklassi õpilane Anžela Manukjan saavutas Riigikohtu kaasuskonkursil I koha 12. klasside arvestuses. Anžela tööga saab tutvuda siin: https://www.riigikohus.ee/kaasuskonkurss/2017/. Juhendas õpetaja Annemarie Gerassimov.

  • Tunnustuste jagamine Valga Gümnaasiumi 99. sünnipäeva aktusel

Kooli sünnipäeva aktusel pälvisid tunnustuse märkimisväärse panuse eest koolielu edendamisel järgmised õpilased:

  • Adelina Rozinfeld
  • Adelina Travina
  • Annabel Voitka
  • Brigitta Chrislea Saavel
  • Brigitta Rimm
  • Carol Põldsaar
  • Heliisa Mets
  • Janar Keit Jaakson
  • Janne Hunt
  • Joel Raidve
  • Karina Krivova
  • Karl-Steven Vijar
  • Keit Mariet Jürgens
  • Kenari Koonik
  • Kertu Ilves
  • Kristiina Saaron
  • Ksenija Kušnarjova
  • Laura Karu
  • Linda Heero
  • Marek Vodi
  • Margarita Sobrak
  • Merit Sujev
  • Mihkel Ott
  • Natalija Golubenko
  • Robin Kõvask
  • Roland Rosenfeldt
  • Ruthanne Kern
  • Sabrina Dubova
  • Sandra Leetus
  • Sandra Püvi
  • Sandra Vaikla
  • Steven Elvet
  • Viktorija Baranova

Tunnustuse tähendusrikka ja pikaajalise panuse eest Välja Gümnaasiumi töös said õpetajad Hille-Made Varul ja Aita Türk.

DETSEMBER 2017

  • Valga Gümnaasiumi juhtkond – Eeskujulikkuse, toetavuse ja õpilassõbralikkuse eest
  • Andrus Murumaa – Pühendumuse, entusiasmi ja suure töö eest
  • Triinu Ugur – Pühendumuse, entusiasmi ja suure töö eest
  • Helen Teinfeldt – Aasta kohusetundlikem töötaja
  • Malle Lee – Aasta kohusetundlikem töötaja eripreemia
  • Karoliina Männiste – Aasta kohusetundlikem õpilane
  • Varje Schmidt – Aasta hoolivaim töötaja
  • Madli Kuus – Aasta hoolivaim õpilane
  • Hille-Made Varul – Aasta eeskujulikem töötaja
  • Sandra Vaikla – Aasta eeskujulikem õpilane
  • Irja Kängsepp – Aasta motiveerivaim töötaja
  • Karl-Steven Vijar – Aasta motiveerivaim õpilane
  • Egle Kõvask – Aasta teotahtelisim töötaja
  • Kristiina Saaron – Aasta teotahtelisim õpilane
  • Gerta Vister – Aasta loovaim töötaja
  • Carol Põldsaar – Aasta loovaim õpilane
  • Katrin Timakova – Aasta üllatavaim töötaja
  • Brigitta Rimm – Aasta üllatavaim õpilane
  • Egle Kõvask – Valgamaa aasta noortesõber 2017
  • Siim Vahtra – Valgamaa aasta noor 2017
  • Siim Udras – Aasta mitmekülgseim vabatahtlikus töös 2017. aastal Valgamaal
  • Kevin Koik – poisid U18 laureaat, SK Maret-Sport, kergejõustik
  • Valga Gümnaasiumi esindamine Valga Põhikooli kingilaadal

Suurimad tänud kõigile, kes panustasid Valga Gümnaasiumi osalemisesse Valga Põhikooli kingilaadal.

Aitäh õpetaja Varje Schmidt, kelle ideest sai alguse “Valga Gümnaasiumi jõulupaki lunaluule” kogumik, ning aitäh kõigile õpilastele, kes õpetaja Varje ja Piret Koorepi juhendamisel andsid killukese Valga Gümnaasiumi rahvaloomingusse.

Aitäh õpetaja Helen Teinfeldtile, kelle eestvedamisel valmisid 10. humanitaar- ja majandusklassi õpilaste usinate käte vahel lõngast linnukesed, mida laadalised said osta jõulupuu külge riputamiseks, koti kaunistamiseks või sussi sisse pistmiseks.

  • Valga Gümnaasiumi esindamine Valga Priimetsa Kooli heategevuslaadal

Suur tänu 10. reaal- ja siseturvalisuse klassi tüdrukutele – Adelina Rozinfeld, Adelina Travina, Margarita Sobrak, Karina Krivova, Ksenija Kušnarjova, Sabrina Dubova, Viktorija Baranova – panustamaks Valga Gümnaasiumi osalemisse Valga Priimetsa Kooli heategevuslaadal.  Aitäh õpetaja Pille Olesk, kes noori juhendas.

  • Valga Gümnaasiumi helkuripuu – Maanteeameti Liiklusohutuse aasta sündmuse nominent
  • Auhinnalised kohad Valgamaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlustel

Kiitus järgmistele õpilastele: Keit Mariet Jürgens, Karl-Steven Vijar, Janar Keit Jaakson, Christin-Marie Laks, Kristo Luht, Steven Elvet, Ott-Mait Põldsepp, Uku Laik, Merili Kõvask, Birgit Mumm, Jaagup Mäestu.

  • Kodanikupäeva viktoriini I koht

Meie kool esines väga edukalt Integratsiooni Sihtasutuse poolt korraldatud kodanikupäeva viktoriinil. Kooli esindaja Jaan Uudelt oli kutsutud 20. detsembril vastuvõtule Stenbocki majja ja autasustamissündmusele Eesti Teaduste Akadeemiasse.

NOVEMBER 2017

  • Kristo Jesse – Eestimaa Hea Eeskuju laureaat
  • Kristiina Saaron – Eestimaa Hea Eeskuju finalist

OKTOOBER 2017

  • Hille-Made Varul – Eestimaa Aasta klassijuhataja