Abiturient pälvis ettevõtlikkuskonkursil eriauhinna

27. novembril toimus Tallinnas Kultuurikatlas ettevõtlusõppe programmi “Edu ja tegu” ettevõtlikkuskonkursi finaal. Meie kooli 12. reaalklassi õpilane Kristiina Saaron pälvis kategoorias “Sotsiaalne tegu kogukonnale” eriauhinna nimetusega “finantsgeenius”.

Kinoklassi idee sündis ajalootunnis ajaloofilmi vaadates, kui koolipingis istumine tegi huvitava filmi jälgimise ebamugavaks. Kristiina võttis kinoruumi tegemise südameasjaks ning see seati sisse kooli tühja keldriruumi.

Kinoklassi valmimisel on lähtutud Aafrika stiilist, sest Valga Gümnaasium on UNESCO ühendkool, ning taaskasutuspõhimõtetest. Rehvidest meisterdati tumbad, euroalustest diivan, õmmeldi patju, meisterdati nii diivanikaunistused kui ka küünlad. Tänu taaskasutusele hoiti kõvasti kokku – kinoklass läks 897 euro asemel maksma 10€.

Kinoklassis saavad õpilased vaadata filme, viia läbi arutlusõhtuid, tunde kui rühmatöid. Koolis loodi ametlik filmiklubi DFK VG AVASILM ning Valga Gümnaasium liitus dokumentaalfilmiklubiga, mille liikmetel on võimalus tellida tasuta õpetlikke ja silmaringi laiendavaid dokumentaalfilme.