Ametlikud soovitused seoses COVID-19 viiruse levikuga

Siia lehele on koondatud ametlikult kinnitatud info ja juhised uue koroonaviiruse puhangu kohta.

Valga Gümnaasium järgib oma tegemistes Terviseameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi edastatud soovitusi ning juhiseid.


COVID-19 SÜMPTOMID JA LEVIMINE

 • Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele.
 • Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid.
 • Kuna viiruse leviku ja selle poolt tekitatud sümptomite osas esineb endiselt ebaselgusi, siis ennetavalt rakendatakse rangemaid meetmeid.
 • Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha.

Haridus- ja Teadusministeerium on koostöös Terviseametiga koostanud vastused korduma kippuvatele küsimustele koroonaviiruse leviku tõkestamisest haridusasutustes. Vastused on mõeldud abiks lapsevanematele, õpilastele, õpetajatele ja kõikidele haridusasutustele. Küsimused ja vastused leiate Haridus- ja Teadusministeeriumi veebist nii eesti kui vene keeles.


Palume suhtuda nakkuse leviku tõkestamiseks jagatavatesse soovitustesse tõsiselt. Ka teiste viirushaiguste hooaeg on käes, mistõttu palume pöörata tähelepanu üldistele gripihooaja ettevaatusabinõudele.

Olukord ei nõua erakorralisi meetmeid koolides, kuid arvestades grippi haigestumise hooajalist tõusu, pöörab kool olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele:

 • Kvaliteetse siseõhu tagab tõhus ja töötav ventilatsioon. Kooli ventilatsioon on töökorras ja regulaarselt nõuetekohaselt hooldatud.
 • Ruume tuulutatakse regulaarselt.
 • Kooliruume koristatakse igapäevaselt vastavalt nõuetele, sh pestakse pingid/lauad, ukselingid, söögilauad jmt nõuetekohaste pesemis-/ desinfitseerimisvahenditega.
 • Mööblit, riiuleid, radiaatoreid puhastatakse kaks korda nädalas.
 • Igapäevaselt puhastatakse ja desinfitseeritakse tualettruumide sisustus ja pinnad.
 • Tualettruumid varustatakse piisavas koguses kätepesuvahendiga ning paigaldatakse õige kätepesutehnika juhised.
 • Koolimaja on varustatud käte desinfitseerimisvahenditega.

Valga Gümnaasium jälgib pidevalt olukorda koolimajas ning tegutseb vastavalt sellele, järgides Terviseameti soovitusi. Kool hindab koos pidajaga, kas olukord asutuses vajab sekkumist. Vajaduse korral oleme valmis kuni 14 päevaks uksed sulgema ja korraldama õppetööd mittestatsionaarselt, et nakkuse levikut vältida.

KUST KÜSIDA INFOT?

 • Küsimuste korral pöörduge Terviseameti poole e-posti teel: kesk@terviseamet.ee
 • Tervist puudutavate küsimuste korral helistage perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt).
 • Vaata koroonaviiruse haiguse COVID-19 olukorda maailmas ja WHO Euroopa regioonis interaktiivse kaardina.
 • Reisi targalt – vaata lisainformatsiooni SIIT.

Seoses koroonaviiruse leviku ja sellest tingitud kiiresti muutuva olukorraga kehtestavad paljud riigid lühikese etteteatamisega  haiguse leviku piiramist takistavaid meetmeid (tervisekontroll riiki sisenemisel, karantiin, liikumispiirangud, massiürituste ärajätmine, kultuuriobjektide sulgemine jms). Lähtuvalt Terviseameti riskihinnangust on koroonaviiruse riskipiirkonnad Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Välisministeerium ei soovita lisaks riskipiirkondadele reisida Jaapanisse, Singapuri, Prantsusmaal Alsace’i piirkonda, Saksamaal Nordrhein-Westfaleni liidumaale – palume hinnata reisi vältimatust. Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjusse võib tekkida ootamatult ka teistes riikides.
Soovitame järgida kohalike ametivõimude juhiseid ja oma välisreis registreerida: https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/.
Konsulaarhädaabi: +372 5301 9999 (24 h). Tervist puudutavate küsimuste korral: 1220 (perearsti nõuandeliin) või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt). Lähemalt viirusest ja ennetamisest saab lugeda Terviseameti lehelt.


Terviseamet ning Haridus- ja Teadusministeerium jälgivad pidevalt olukorda ja jagavad vajadusel täiendavaid soovitusi ja juhiseid. Kõige värskema info leiab Terviseameti kodulehelt.

Säilitame rahulikku meelt ning tegutseme läbimõeldult ja värskele ametlikule teabele tuginedes.

Küsimuste korral pöörduge palun direktor Andrus Murumaa poole (andrus.murumaa@valgagym.ee; 5309 4938).