Euroopa päeva tähistamine Valga Gümnaasiumis

9. mail kell 12.35-13.50 tähistab Valga Gümnaasiumi koolipere Euroopa päeva, mis kannab pealkirja „Carpe Diem ehk püüa päeva – Euroopa päev Valga Gümnaasiumis“. Päeva korraldajateks on 11. reaal- ja siseturvalisuse suuna õpilased ning klassijuhataja Pille Olesk, kelle eesmärgiks on sel päeval pakkuda kaasahaaravaid tegevusi kõigile.

Päev algab loosimisega, mille käigus selgitab iga klass välja, millises töötoas ta päeva jooksul osaleda saab. Seejärel jagatakse klassid rühmadeks. Ikka selleks, et kõik saaksid pakutud tegevustes käed külge lüüa ja sõna sekka öelda.

Päeva jooksul viiakse läbi kolm erinevat töötuba: keeltekohvik, toidutare ja aaretejaht.

Keelekohvikuks saab kaks klassiruumi, kus toimuvad keelepesades erinevad tegevused. Seal saab läti keelt harjutada, hispaania sõnu hääldada ja rollimänge mängida. Uurida erinevate riikide käitumiskombestikku. Kohvik ei ole keelekasteta ning aega jääb ka erinevate maade teed nautida.

Toidutares, mis toimub kooli sööklas, saavad õppurid etteantud ainetest teha pitsat, võileivatorti ja küpsisetorti. Tordid saavad näo ja lõppviimistluse Euroopa Liidu maade lipuvärve silmas pidades. Töötoa lõppedes valitakse parim maitse ja kujundus. Loomulikult lõpetavad värskelt valminud koogid, tordid osalejate kõhus.

Aaretejaht saab alguse klassiruumist, kus kõigi rühmade ülesanded ja muu vajalik on klassi ära peidetud. Selles jahis saab nii ajusid ragistada kui ka õppehoonesse peidetud ülesandeid otsida. Ülesanded on seotud päeva temaatikaga. Näiteks Euroopa lipuvärve katseklaasis toiduvärvidega ühendada või salajast koodi nuputada jne. Täna jäävad veel aardejahi ülesanded saladusse.

Päev tõotab tulla põnev osalistele ja väga töine ning õpetlik läbiviijatele. Päev püütakse korraldajate poolt täies mahus videopurki.