Kagu-Eesti riigigümnaasiumite noorte esimesed suvepäevad

19.-21. augustini toimuvad Elva vallas Tartumaa Tervisespordikeskuses Kagu-Eesti riigigümnaasiumite noorte esimesed suvepäevad ehk KERG suvepäevad. Suvepäevi organiseerivad koolide õpilasesinduste noored. Osalemas on Valga Gümnaasiumi, Põlva Gümnaasiumi, Võru Gümnaasiumi, Tartu Tamme Gümnaasiumi ja Jõgevamaa Gümnaasiumi noored ning igast koolist ka kuni kaks töötajat.

Projekti eesmärk on tõsta koolinoorte teadlikkust kaasarääkimise võimalustest hariduse kujundamisel ning mitteformaalse õppe lõimimisel formaalõppega.

Kolme päeva jooksul on kavas mitmed erinevad töötoad nagu limonaadi tegemine, geopeitus, räägitakse õnnevalemist ja eesmärkidest, tehakse teatrit ning võetakse ette veel ühtteist huvitavat. Muuhulgas on külla tulemas Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit, kellega arutletakse noorte huvidega arvestamise, enda kuuldavaks tegemise, kaasarääkimise võimaluste ja tähtsuse üle. Aega jääb ka võistlusmängudeks, õhtuprogrammiks, üllatusesinejateks ning ka lihtsalt sotsialiseerumiseks.

Projekti rahastab SA Archimedese noorteagentuur Erasmus+ programm ning Eesti Noorteühenduste Liidu noorte osaluse fond, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Noorsootöö Keskus. Sündmust toetavad Valga Vallavalitsus, Jõgeva Vallavalitsus, Eesti Õpilasesinduste Liit, teaduskeskus Ahhaa, Ruutu 10, ajalooajakiri “Imeline teadus”, Ruf Ilutulestikud, Büroomaailm, Minimelts, ÕF Imelõõr, Kadarbiku Köögivili OÜ, CutEst, Punase Risti Valgamaa Selts, Räpina paberivabrik, A-Karuse AS ja Aparaadi noortekeskus.