Kooli 100. aastapäev tuli võimsalt

11. jaanuaril tähistas Valga Gümnaasium kooli 100. aastapäeva. Sedapuhku oli koolimaja fassaadil näha silmapaistvat valgusshowd.

Pidupäeva puhul toimus õpilastele sel päeval kaks 55-minutilist koolitundi, millele järgnes pidulik ühissöömine ning siis juba kontsert-aktus kooli aulas. Sel ajal, kui õpilased pidulauas olid, toimus kooli headele sõpradele ja koostööpartneritele direktori vastuvõtt. Pärast banketti suunduti koolimaja teisele korrusele, kus karjääri- ja projektijuht Pille Olesk avas kooli ajaloost rääkiva näituse.

Seejärel sai kooli aulas alguse kontsert-aktus, mis sel korral erines tavapärastest aktustest. Aktuse avas Valga Gümnaasiumi noortekoor Ehe looga “Ilmaratas”, mis rääkis päikesest, kasvamisest ja elujõulisusest. Seejärel sai sõna kooli direktor, pärast teda abituriendid, kes tegid koolile väga tänuväärse kingituse – 10 õigekeelsus sõnaraamatut. Kohe pärast sõnavõtte oi kooliperele ja külalistele kingituseks popisugemetega hiphopansambli Põhja-Tallinna kontsert. Kontserdile järgnes ja päeva lõpetas ühine sünnipäevatordi söömine.