Koolis toimuvad teadlaste öö festivali tegevused

24.-28. septembrini toimuvad Valga Gümnaasiumis Teadlaste öö festivali tegevused.  Meie kooli festivali teema on „Siin ei ole kala, või on?“. Koolipoolne koordinaator on Pille Olesk.

Nädala jooksul püstitatakse küsimusi erineval moel ja teadusalal. Praktilised tegevused vahelduvad teoreetiliste loengutega. Tegevust pakutakse kala rappimisest kilkide ja rohutirtsude proovimiseni. Teadmisi jagavad õppuritele rohetehnoloogiat viljelevad spetsialistid erinevatelt elualadelt.

Nädalal raames sõidavad kõik klassid keskkonnatemaatilisele õppekäigule. Väljasõidud toimuvad nii sohu kui lodjasõidule.

Festivali viimasel päeval ootame oma kooli Valga linna 9. klassi õpilasi (Valga PK, Valga Priimetsa Kooli karjääriõppekursuse õppureid), kellele pakutakse samuti nii põnevust, kui tarvilikke teadmisi.

28. septembril toimuvad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilaste poolt pakutavad õpitoad: „Etno-futu helid ja kõlad“, „Punseldatud mustriga ehte valmistamine“,  „Tegevusõppe kirev ja põnev maailm“, „Täitsa pael!“ ja Kätrin Karu töötuba „Meie kõigi tulevikutoit – söödavad putukad“. Valga Gümnaasiumi töötoad: „Vee puhastamine“, „LED- taskulambi valmistamine“, “Mullimaailm“.

Toetajad: TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Valga Gümnaasium, SA Teaduskeskus AHHAA, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus