Noorsootöö nädala tegevused koolis

18.-30. novembrini tähistatakse üle-eestilist noorsootöö nädalat, mille fookuses on sel aastal noorte vaimne tervis. Sel aastal kestab noorsootöö nädal kaks nädalat. Esimene nädal keskendub noorsootöötajatele ning teine noortele.

10. klassi noored Karoliine Marinitševa ja Mari-Liis Taniel kirjutasid projekti “Hea enesetunde jaoks”, et tõsta noorte teadlikkust ning kujundada terviklikku arusaama vaimsest tervisest. Projekt osutus positiivseks ning sai rahastuse.

Sellega seoses on 26. novembril 10. h/m, 10. r/s ja 11. r ja 11.s klassi poiste kui ka tüdrukute kehalise kasvatuse tunnis Spordihallis külas füsioterapeut, kellega keskendutakse lihasgruppide aktiivsuse parandamisele. Arutletakse kehalise aktiivsuse mitmekülgsuse ning lihasvalude seose üle vaimse tervise ja uskumistega.

12. r/s klassile toimub kell 14.00-15.30 Valga Gümnaasiumi aulas meeskonnamäng, mida viib läbi seiklusfirma 360°. Meeskonnamängu kirjeldatakse järgmiselt: Kuidas toimida, kui avastate, et kõikide tiimikaaslaste käed on kinni seotud ja ruumi nurgas tiksub kurjakuulutava taimeriga kohver? Kuidas panna meeskond ühtsena tööle nii, et piiratud ajaga päästa kõik tiimikaaslased?

12. h/m ning 11. h ja 11. m klass saab osaleda vaimse tervise teemalisel seminaril, mille toimumisaeg veel täpsustub.

Projektikonkurssi Ideeviit rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Noorsootöö Keskus.