Noorsootöö nädala tegevused koolis

19.-25. novembrini tähistatakse üle-eestilist noorsootöö nädalat.

Meie kooliperel on nädala jooksul külas mitmeid põnevaid noori. Nädala tegusaim päev on teisipäev, 20. november, mil külas on kooli vilistlane Erika Kesvatera, kes räägib noorte omaalgatusest, noorteprojektide kirjutamisest ja elluviimisest ning selle kasulikkusest. Kell 9.25-10.40 jagab Erika kogemuslugu “Minu tegu loeb” 12. m klassi majandustunnis ning kell 12.35-13.50 10. m klassi majandustunnis.

Muuhulgas on teisipäeval meie majas kultuuripäev Ameerika-Saksamaa kultuuripäev, kus saame tuttavaks vahetusõpilase Matsi ning vabatahtliku Emma kodukoha ja kultuuriga. Koolisööklas on lõunasöögiks ameerikapärane kanapada paprika ja sibulaga, õuna-pähkli-rosinasalat ning magustoiduks saksapärane tarretis vahukoorega. Emma ja Mats annavad inglise keele tundides põhjalikuma ülevaate oma kodukohast. Muuhulgas õpetavad nad vahetundides oma kodukoha tantse.

Samal päeval kell 11.00-12.15 on 10. r,s klassile kab 203 koolis külas Briti sõdurid, kes räägivad oma karjäärivalikutest ning kaitseväelase tööülesannetest ning 11. r klassile on aulas külas Briti saadik, kes räägib saadikuks saamisest, diplomaatiast ning Eesti ja UK suhetest. Mõlemale võib esitada küsimusi nii eesti kui inglise keeles.

Teisipäeval pärast koolipäeva algusega kell 17.00-19.00 vaadatakse kooli kinoklassis filmi “Mean girl” (“Õelad tüdrukud”). Film on Aafrikas zooloogide peres kasvanud 15-aastasest tüdrukust Cady Heronist, kes on suurlinna kolinud ning läheb seal esimesse klassi. Seal saab ta sõbraks Damiani ja Janisega, kes on teiste poolt tõrjutud. Varsti kohtub ta “plastikutega”, kelleks on kolm ilusat, populaarset ja julma tüdrukut Regina, Gretchen ja Karen. Algab psühholoogiline sõda Cadys eneses.

22. novembril kell 12.35-13.50 on 10. h,s, 11. h,s, 12. r,s klassile aulas kogemuslugu rääkimas anoreksiat põdenud neiu Eliis Grigor. Eliis räägib võitlusest söömishäiretega ning käsitleb ka oma raamatut “Teibitud suu. Tüdruk, kes lõpetas söömise”, mille kirjutas psühhiaatriakliinikus söömishäirete osakonnas üleelatu põhjal.

Sama päeva vältel toimub Valga vallas töövarjupäev, millest ka meie kool osa võtab. See tähendab, et mõningaid töötajaid on sel päeval varjutamas ameti vastu huvi tundvad noored.