Noortele toimusid vaimse ja füüsilise tervise tegevused

31. maist kuni 3. juunini toimus Valga Gümnaasiumis II valikkursuste nädal, mis sel korral hõlmas õpilasesinduse kirjutatud projekti “Terves kehas terve vaim” tegevusi.

Projekti eesmärk oli suunata Valga Gümnaasiumi 10.-12. klasside õpilaste tähelepanu füüsilise, seksuaalse ja vaimse tervise parandamisele praktiliste loengute näol. Seksuaaltervis jäi sel korral ajanappuse tõttu küll olemata, kuid see võetakse käsile uuel õppeaastal.

Projektinädal algas Valga avatud noortekeskuse töötajate poolt läbi viidud meeskonnamängudega. Teisel päeval oli noorte ees unenõustaja Kene Vernik, kes jagas teadmisi, mida saame ise igapäevaselt teha selleks, et uni ja selle kvaliteet oleks paremad, kuidas sõltub uni meie päevastest tegemistest ja emotsioonidest, miks on uni oluline ja mida toob selle vähesus endaga pikemas perspektiivis kaasa. Kolmandal päeval süstis noortesse energiat inspiratsioonikoolitaja Harald Lepisk, kes jagas nippe ja kasulikke tööriistu, kuidas end igapäevaselt produktiivsele lainele viia, millised tegurid ja kuidas meie toiminguid mõjutavad, kuidas hoida kehas vereringe avatud, et energia saaks liikuda ning kuidas ennast juhtida ja muutusi ellu viia. Noored said aktiivselt kaasa rääkida ning arutleda enda seniste harjumuste ja soovitavate muutuste üle. Neljandal päeval rääkis füüsilisest aktiivsusest ja toitumisest noortele tippsportlane ja kulturist Ott Kiivikas, tuues välja olulisi faktoreid tervisliku eluviisi kujundamisest ning näpunäiteid mõõduka füüsilise aktiivsuse ja mitmekülgse toitumise seostest. Lisaks said noored samal päeval osaleda ka Herbalife Valga personaaltreenerite Anni Kübarsepa ja Heiki Veideri rühmatreeningus.

Nädala jooksul kuuldud teemad haakusid omavahel ning lõid noorele tervikliku pildi tervislikust eluviisist ning füüsilise ja vaimse tervise seotusest.

Projekti rahastasid Eesti Noorteühenduste Liit, Haridus- ja Teadusministeerium, Haridus- ja Noorteamet ning Valga vald.