Õpilased õppisid trüki- ja paberikunsti

8. oktoobril olid 10. m ja osaliselt 11. klasside õpilased majandustunni raames õppekäigul ja töötubades Tartu trükimuuseumis. 

Tegevust jagus muuseumis 3,5 tunniks, kuid oleks jätkunud kauemakski. Kohale jõudes tutvustati noortele trükimuuseumi ajalugu ning nende varasemaid asukohti. Edasine tegevus toimus gruppides, kus oli võimalus õppida tundma trüki- ja paberimuuseumi ajalugu, tutvuda ruumide, tehnika ning sealse tööga. Lisaks eelnevale sai osaleda linoollõiketöötoas, kus õpiti endale meelepärase kavandi linoleumi sisse lõikamist ning selle välja trükkimist, ning paberitöötoas, kus räägiti kuldlõikest, hõbelõikest ja A4 ning õpiti seda ise välja arvestama. Muuhulgas anti teadmine, kuidas arvestada lõikeid välja ilma matemaatilisi arvutusi tegemata ja joonestusvahendeid kasutamata ning saadud teadmisi plakatite ja muu kujundatava puhul kasutada. Päev lõpes ühise fotonäituse “Seal, kus me kohtusime” vaatamisega, kus kajastati maailma erinevate piirkondade paberi valmistamise protsessi.

Õppekäik sai teoks projekti “Teadlikult ettevõtjaks läbi pärand- ja digitehnoloogia” raames, mida toetab EL Sotsiaalfond. Projektijuht majandus- ja ettevõtlusõpetaja Birgit Tuulemets.