Õpilasfirmade virtuaalne laat

13. veebruaril kell 12.00-18.00 toimub Eesti õpilasfirmade virtuaalne laat. Laadast võtab osa ka meie kooli õpilasfirma Toorikud. Laadal osaleb 230 õpilas- ja minifirmat üle Eesti.

Huvilistel on võimalik külastada erinevaid õpilasfirmasid, nendega otseülekandes veebikaamera abil suhelda, näha erinevaid tooteid ning esitada tellimusi mõne põneva toote soetamiseks. 

Paralleelselt laadapäeva ostumölluga toimub laada-show, kus otseülekande kaudu tuuakse huvilistele ja laadakülastajatele koju kätte kogu laadamöll. Laada-show tutvustab nii praeguseid kui ka varasemaid õpilasfirmasid ning nende tooteid ja tegemisi. Külastajateni tuuakse õpilasfirmade innovatsioonivõistlus, põnevad intervjuud õpilasfirmade vilistlaste, juhendajate, laada žürii liikmetega, toodete tutvustused ja külastatakse laadaliste virtuaalseid laadabokse. Vaatajaid kutsutakse oma teadmisi ja õnne proovile panema põnevates laadamängudes ja paljus muus.

Laada-show jaoks on loodud eraldi platvorm. Meelelahutusliku programmi vahepeal leiab platvormilt kiirtee müügiplatvormile, et kiired sisseostud õpilasfirmadelt teha. 13. veebruaril oodatakse kõiki huvilisi laadast osa saama aadressil jalaat.worksup.com. Lisaks võib jälgida Eesti õpilasfirmade laada Facebooki: https://www.facebook.com/events/1575040902688221/.
Õpilasfirma Toorikud toodab püreestatud ja kuivatatud marja- ja puuviljachipse. Tegu on Valga Gümnaasiumi ja Valga Põhikooli ühisfirmaga. Firmasse kuuluvad Viktorija Nikolajeva (10. s klass), Anabel Carmen Kütt (PK 9. c klass) ja Daria Frolov (PK 9. b klass). Firmat juhendab Valga Gümnaasiumi huvijuht Egle Kõvask.