Valga Gümnaasiumi õpilasfirmad õppeaastal 2020/2021

Valga Gümnaasiumis tegutseb sel õppeaastal viis õpilasfirmat. Õpilasfirma Toorikud, Kikinaator, Helde, Reklaamivõbin ja Jonnipunn.

Õpilasfirma Toorikud toodab püreestatud ja kuivatatud marja- ja puuviljachipse. Tegu on Valga Gümnaasiumi ja Valga Põhikooli ühisfirmaga. Firmasse kuuluvad Viktorija Nikolajeva (10. s klass), Anabel Carmen Kütt (PK 9. c klass) ja Daria Frolov (PK 9. b klass). Firmat juhendab Valga Gümnaasiumi huvijuht Egle Kõvask.
Facebook: https://www.facebook.com/Toorikud
Instagram: https://www.instagram.com/of_toorikud/

Õpilasfirma Kikinaator toodab unikaalseid, peamiselt loodusest, kuid ka erinevatest mustritest inspireeritud kangast kikilipse. Tegu on Valga Gümnaasiumi ja Hargla Kooli ühisfirmaga. Firmasse kuuluvad Piia Ruotsi (10. m klass), Rainer Truks (Hargla Kooli 9. klass). Firmat juhendab pikaaegne õpilasfirmade juhendaja Marek Mekk.
Facebook: https://www.facebook.com/Kikinaator/
Instagram: https://www.instagram.com/kikinaator/

Õpilasfirma Helde toodab käsitööna epoksiidvaigust valmistatud aksessuaare, mille hulka kuuluvad võtmehoidjad ja ehted. Firmasse kuuluvad Lizanne Viirmaa (11. r klass), Janne Kurvits (11. h klass), Karmela Pruli (11. h klass) ja Birgit Järv (11. h klass). Firmat juhendab Valga Gümnaasiumi huvijuht Egle Kõvask.
Facebook: https://www.facebook.com/ofhelde
Instagram: https://www.instagram.com/of_helde/

Õpilasfirma Reklaamivõbin pakub sotsiaalmeedia vahendusel foto-ja videoreklaami neile, kes seda ise teha ei oska või vajavad abikätt, olgu nendeks suured firmad, väike- või üksikettevõtjad, õpilasfirmad või organisatsioonid. Tegu on Valga Gümnaasiumi ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi ühisfirmaga. Firmasse kuuluvad Artur Köller (11. s klass), Karoliine Marinitševa (11. s klass) ja Priidu-Joosep Kutsar ( KJPG 11. b klass). Firmat juhendab Valga Gümnaasiumi huvijuht Egle Kõvask.
Facebook: https://www.facebook.com/%C3%95F-ReklaamiV%C3%B5bin-105853704645172
Instagram: https://www.instagram.com/reklaamivobin/

Õpilasfirma Jonnipunn toodab arenduslikke mänguasju väikelastele. Tegu on vineerplaadiga, millele on paigutatud väikelastes huvi äratavad esemed nagu lüliti, tõmblukk, pistik jms. Firmasse kuuluvad Riko Pelska (11. m klass), Hannes Jaakson (11. m klass) ja Are Saarma (11. m klass). Firmat juhendab Valgamaa Arenguagentuuri juhataja Anneli Kattai.